Biometrické měření zraku

Díky nové technologii dokáže unikátní přístroj DNEye Scanner využít 100 % zrakového potenciálu vašeho oka za všech světelných podmínek.

Pro nositele brýlí poskytuje biometrické měření dokonalé vnímání kontrastů a detailů, zvýšenou kvalitu vidění za šera a v noci, široké periferní vidění, absolutně přirozené vnímání barev a zlepšení prostorového vnímání a orientace v prostoru.

jpg

O biometrickém měření zraku

Máte někdy pocit, že za snížených světelných podmínek klesá kvalita vašeho vidění? Ve tmě nebo za šera je vaše vidění horší než přes den? Není to jen pocit, ale skutečnost, která nemusí být způsobena nedostatkem světla, ale potíže mohou vycházet z nesprávného měření zraku pro podmínky se sníženým osvětlením.

Vnímání lidského zraku při slabém světle nebo v noci se specificky liší od vidění ve dne. Řada lidí popisuje snížený kontrast, zhoršenou zrakovou ostrost, zvýšenou citlivost na světlo při stmívání nebo v mlze, za deště a v málo osvětlených prostorech, jako je kino nebo divadlo.

Vlivem snížené světelnosti dochází k rozšíření zornice a díky tomu se dostává do oka více světelných paprsků, ale zároveň se více objevují významné optické vady, které výrazně zhoršují kvalitu vidění. Běžným měřením zraku nelze tyto optické vady přesně zjistit.

Ovšem moderní oční optika a oftalmologie toto řešení má. Je jím unikátní optický přístroj DNEye Scanner německé značky Rodenstock. Tento unikátní přístroj dokáže provádět detailní měření zraku a analýzu optického systému celého oka. Pro komplexní analýzu je důležitá rozšířená zornice. DNEye Scanner dokáže měřit za podmínek nočního vidění i denního osvětlení a to více jak v 1000 místech našeho oka.

Na základě naměřených hodnot z DNEye Scanneru dokáže výrobce brýlových čoček Rodenstock propočítat hodnoty dioptrií v každém bodě brýlové čočky a dosáhnout tak maximálního komfortu pro nositele dioptrických brýlí.

1. Galerie

Jak probíhá biometrické měření zraku u nás?

Po osobním pohovoru, celkové a oční anamnéze, přecházíme na biometrické měření zraku, které probíhá na unikátním optickém přístroji DNEye Scanneru.

Po opření hlavy do opěrky přístroje začíná probíhat biometrické měření, kdy vaše oči jsou otevřené, přirozeně mrkáte a nemluvíte, DNEye Scanner si začne sám provádět měření.

Celým biometrickým měřením vás provázejí naši optometristé a popisují probíhající měření. Po měření na DNEye Scanneru probíhá subjektivní měření zraku stejně jako u běžného měření zraku.

Na konec přichází na řadu odzkoušení naměřených dioptrií v přirozeném prostředí, rozbor biometrického měření včetně opacity (průhlednosti optického prostředí), topografie a naměřené hodnoty nitroočního tlaku.

Biometrické měření zraku dětem do 15 let neprovádíme.

2. Galerie

Využijte 100 % vašeho zrakového potenciálu

Dopřejte vašim očím dokonalé vnímání detailů a kontrastů, mnohem lepší vidění za šera a v noci, přirozené vnímání barev a široké periferní vidění.

Rodenstock DNEye Scanner = revoluce v měření zraku

Kontaktní informace

HANEL Optik s.r.o.

Masarykovo náměstí 59, 537 01 Chrudim (mapa)

+420 608 545 909

+420 469 623 439

info@haneloptik.cz

IČO: 17231213 | DIČ: CZ17231213

Otevírací doba:

Po - Pá: (9:00 - 17:00), Sobota: (9:00 - 11:00)

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: