Sportovní dioptrické brýle pro bezpečné sportování

Sportovní brýle patří již delší dobu k hlavním požadavkům sportovců profesionálů i “hobíků” nejen z hlediska ochrany očí před UV zářením a slunečním paprskům všeobecně, létajícímu hmyzu, větru a dešti, ale i pro pohodlí a komfort vidění a tím rychlejší reakci na překážky či soupeře, takže lepší výkon.

Rakouská značka sportovních brýlí evil eye přináší stále nové modely s možností zábrusu dioptrií pro sportovce s oční vadou.

jpg

A čím se liší evil eye od ostatních sportovních brýlí?

Výrazně lehčí a pružnější speciální materiál obrub, který se příjemně přizpůsobí tvaru hlavy aniž by tlačil nebo sjížděl s hlavy. Materiál PPX je patentovaný přímo rakouským výrobcem včetně forem na výrobu a dalších technologií, čímž je i zaručena vysoká kvalita zpracování. V každém modelu je mnoho nádherných barevných kombinací nejen pro esteticky náročného sportovce.

Používané brýlové čočky (zorníky) jsou velmi odolné vůči nárazu a poškrábání. Jejich povrchy jsou tvrzené, mnohdy opatřeny zrcadlovým efektem a protizamlžovací vrstvou. Brýle vynikají opět patentovanými zorníky různých barev a vlastností. Od běžných šedých zabarvení, přes vysoce kontrastní filtry, blokátory modré složky viditelného světla, samozabarvovací nebo dobarvovací filtry pro různé světelné podmínky, polarizační nebo oranžové, žluté, čiré i ledovcové zorníky.

A co to vlastně znamená pro laika?

Tak třeba, že v mlze vidíte dál, protože je odfiltrováno difúzní světlo, vidíte pod vodu, protože je odfiltrována vodorovná lesklá plocha, uvidíte dříve nerovnosti terénu, protože je zvýšen kontrast, pohodlněji uvidíte ze slunce do stínu a mnoho dalších vychytávek...

Pro jaké sporty se tyto brýle hodí?

Evil eye pokrývají širokou škálu sportovních odvětví, právě díky unikátním zorníkům, kterými jsou osazeny tak lehké a dobře padnoucí brýle. Při správném výběru brýlí lze pokrýt všechny nároky na vidění při různých světelných podmínkách, při rychlých přechodech ze slunce do stínu, na ledovci i v mlze, na greenu i sněhu, na vodě i v lese. profesionálním sportu lze často vidět tyto brýle u biatlonistů, běžkařů, silničních i terénních cyklistů, parkuristů, horolezců, jachtařů….

Brýle jsou kompatibilní s helmou a dobře drží i při extrémnějších polohách při sportu. A právě díky unikátním zorníkům a spojení skvělého materiálu obrub jsou tak pohodlné a vytvářejí luxusní zrakovou pohodu za každého světla. Některé modely pro náročnější výkony mají unikátně vedeno proudění vzduchu kolem zorníků, takže se brýle při pohybu nezamlží. Jiné jednodušší modely jsou zase určeny pro pohodové sportování, turistiku nebo běhání ve městě, takže v nich prostě vypadáte moderně i módně.

A co když jsou potřeba dioptrie do sportovních brýlí?

Pokud nosíte dioptrické brýle a nechcete používat kontaktní čočky, které vám vyřeší pohodlné a ostré vidění, pak lze do sportovních brýlí evil eye vložit dioptrický klip s vašimi dioptriemi nebo přímo zabrousit identický filtr evil eye i s dioptriemi dle vašich potřeb.

Lze vyrobit jednoohniskové brýlové čočky, ale i multifokální brýlové čočky samozřejmě při zachování požadovaného druhu speciálního filtru.

Specialisté v rakouském Linzi již 25 let vylepšují technologie materiálu obrub i brýlových čoček a to je činí pro sportovce unikátními a velmi vyhledávanými. Přestože těmto brýlím dříve propůjčovala své jméno značka adidas eyewear jsou tyto brýle snad ještě více žádané bez tohoto (pruhovaného) přívlastku s pouhým “kulatým” přívlastkem evil eye. Díky prozíravosti rakouských specialistů jsou veškeré technologie i komponenty patentovány v Rakousku, vše se vyrábí také v Rakousku, a proto nelze tyto sportovní brýle ani napodobit.

Jsme tu právě pro Vás....

Z našich zkušeností, osobních i od našich zákazníků, máme mnoho poznatků, které využíváme při poradenství a výběru vhodných filtrů a modelů evil eye.

Zraková pohoda, rychlé reakce za každého světla venku i uvnitř hal, na kole i na lyžích, na horách i v lese, na moři i na greenu. Vždy nám jde o komfort, bezpečnost a skvělý výkon a Vaše spokojenost je pro nás odměnou.

Kontaktní informace

HANEL Optik s.r.o.

Masarykovo náměstí 59, 537 01 Chrudim (mapa)

+420 608 545 909

+420 469 623 439

info@haneloptik.cz

IČO: 17231213 | DIČ: CZ17231213

Otevírací doba:

Po - Pá: (9:00 - 17:00), Sobota: (9:00 - 11:00)

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: