ON-LINE rezervace pro měření zraku a kontaktní čočky >

Kontaktní čočky

Již více než 50 let nám usnadňuje pohled na svět vynález českého akademika Otto Wichterleho - měkká kontaktní čočka.

Pomáhají nám pohodlně vidět jak v běžném životě, tak při sportu, v našich zálibách i při slavnostních příležitostech.

Aplikujeme všechny typy měkkých kontaktních čoček a jsme certifikovaní specialisté na aplikaci tórických a multifokálních kontaktních čoček.

Aplikace kontaktních čoček

Aplikace kontaktních čoček zahrnuje osobní pohovor a anamnézu celkovou i oční, následuje měření rohovky a vyšetření přední části oka. Změření aktuálních dioptrií, výběr vhodných kontaktních čoček podle všech změřených hodnot. První nasazení čoček provádí optometrista, po krátké adaptaci na pocit a vidění odchází klient na 30ti minutovou "procházku" ven, do běžného prostředí. Následuje kontrola vidění a usazení kontaktních čoček. Pokud je vše v pořádku, na řadě je vlastní nácvik nasazení a vyjmutí čoček a dále péče o čočky. Klient dostává kontaktní čočky domů na nácvik a zkoušení ve svém prostředí a za týden přichází na kontrolu.

Cena aplikace všech typů kontaktních čoček včetně následné kontroly je 990 Kč

 

Kontrola kontaktních čoček

Provádí se kontrola předního segmentu oka (kvalita slzného filmu, stav spojivek a rohovky) a při pocitu zhoršení zraku se provádí podrobné měření zraku a určení nových dioptrií pro kontaktní čočky. Na kontrolu je třeba přijít s nasazenými kontaktními čočkami minimálně 2 hodiny před kontrolou. Pokud však klient pociťuje sám zhoršené vidění a bude potřebovat úpravu dioptrií, je třeba přijít v dioptrických brýlích a kontaktní čočky vzít s sebou. Nejprve se provede podrobné měření zraku s určením nových dioptrií a následně se zkontrolouje přední segment oka s nasazenými kontaktními čočkami.

Doporučujeme pravidelné kontroly každých 6 měsíců, aby se předešlo jakýmkoliv obtížím spojeným s používáním kontaktních čoček a změn předního segmentu oka.

Cena kontroly se může lišit dle náročnosti vyšetření a pravidelnosti kontrol od 90 Kč až do 690 Kč

1. Jak začít s kontaktními čočkami

Prvním krokem je objednání do oční optiky s aplikačním střediskem pro kontaktní čočky. Nejlépe na doporučení přátel, kteří jsou se službami optiky spokojeni. OPTOMETRISTA - specialista na měření zraku a kontaktní čočky provede zájemce celou aplikací a podá veškeré informace pro správné a zdravé používáním kontakních čoček.

První aplikace kontaktních čoček spočívá v několika krocích. 

 1. První část zahrnuje osobní pohovor a anamnézu celkovou i oční, pak následuje měření rohovky a vyšetření předního segmentu oka. 
 2. Změření a  stanovení aktuálních dioptrií (refrakce) a přepočet naměřených hodnot na parametry vhodných kontaktníchKontaktní čočky - aplikace čoček. 
 3. První nasazení čoček provádí vždy optometrista a až po krátké adaptaci na pocit a nové vidění v čočkách odchází zákazník na minimálně 30 minut na procházku ven, do běžného prostředí. 
 4. Po návratu a subjektivním zhodnocením nových zážitků v běžném prostředí, vždy zkontrolujeme vidění a usazení kontaktní čočky v oku. Pokud je vše v pořádku a nic neměníme je na řadě vlastní nácvik nasazení a vyjmutí čoček z oka. 
 5. Až po správném a bezpečném zvládnutí manipulace a aplikace čoček můžeme přejít k péči o čočky a veškerému servisu. 
 6. Zákazník vždy dostává 1 pár (vícedenních) nebo 5 párů (jednodenních) kontaktních čoček domů na vyzkoušení ve svém prostředí a  při svých aktivitách. Ke zkušebním čočkám zdarma poskytujeme pouzdro a roztok. 
 7. Následná kontrola v nasazených čočkách nás ubezpečí o správné adaptaci oka na čočku. Pokud je kontrola v pořádku, kupuje si zákazník prodejní balení čoček na určité období. 

Na první aplikaci si naplánujte přibližně 2 hodiny. Při aplikaci speciálních kontaktních čoček i více.

2. Kontroly kontaktních čoček

Doporučujeme pravidelné kontroly u nositelů kontaktních čoček provádět každých 6 měsíců, aby se předešlo jakýmkoliv obtížím spojeným s používáním kontaktních čoček a změn předního segmentu oka. 

 

 1. Na kontrolu je třeba přijít s nasazenými kontaktními čočkami, a to nejméně 2 hodiny před kontrolou.Kontrola kontaktních čoček v HANEL Optik
 2. Pokud však nositel kontaktních čoček cítí, že má zhoršené vidění a není již ostrost pohodlná, doporučujeme přijít v dioptrických brýlích a kontaktní čočky přinést v pouzdře. Je tak umožněno ihned na kontrole udělat řádné přeměření a určit tak aktuální dioptrie.
 3. Pokud kontaktní čočky jsou nepohodlné, v oku dráží,  je náhlé zhoršení vidění nebo je oko zarudlé pak je nutné přijít v dioptrických brýlích a čočky mít s sebou v pouzdře.
 4. Vždy se kontroluje zraková ostrost a následně se provede kontrola předního segmentu oka s ohledem na používání kontakních čoček.

3. Užitečné rady

Alergie

 • sezónní alergie nebývá kontraindikací pro nošení kontaktních čoček
 • v rizikovém období se doporučuje používání jednodenních kontaktních čoček 

Sport

 • kontaktní čočky jsou velmi vhodné pro každý sport pouze při plavání je potřeba zábránit přístupu vody a to buď kvalitními plaveckými nebo potápěčskými brýlemi
 • nejvhodnější ovšem je při plavání používat pouze jednorázové kontaktní čočky
 • pokud dojde ke kontaktu s vodou, jednorázové kontaktní čočky se večer vyhazují, a tak se zabrání množení plísní, bakterií a prvoků na kontaktních čočkách získaných z vody.

LíčeníKontaktní čočky a líčení

 • při líčení je ideální ráno kontaktní čočky nasadit a poté se teprve nalíčit, aby nedocházelo k podráždění oka líčidli
 • odličování se provádí až po vyjmutí kontakních čoček, aby mnutím kosmetického tampónu při odličování nedošlo k porušení nebo silnému posunutí čoček

Kosmetika 

 • pro nositelky kontaktních čoček a citlivé oči u nás nabízíme širokou škálu kosmetických přípravků značek Bourjois,  Eveline Cosmetics a přírodní české kosmetiky Bione Cosmetics
 • výrobky jsou dermatologicky testovány pro citlivé oči a jejich okolí a pro nositele kontaktních čoček
 • v nabídce jsou odličovací přípravky, oční krémy, řasenky, tužky a stíny na oči, pleťové krémy a make-upy,...

Péče o oči

 • k většímu komfortu nošení kontaktních čoček nabízíme širokou škálu očních zvlhčovacích kapek
 • v nabídce jsou také gely na regeneraci rohovky a kapesníčky na správnou hygienu očí a očního okolí.

*************

Pokud si ceníte svého zraku a chcete užívat výhody nositelů kontaktních čoček, v žádném případě nevybírejte sami určitý typ kontaktních čoček, který Vás např. zaujme působivým popisem nebo Vám je „doporučí“ Váš znamý.

Velikost a citlivost očí každého z nás je velmi specifická a bez důkladného výběru a důsledné kontroly optometristou by mohlo dojít také k závažným problémům spojených právě se špatnou volbou typu kontakních čoček, nevhodně zvoleným roztokem pro péči o ně, přenášením a velmi nevhodnými hygienickými návyky.

Každý jsme vyjímečný a originální, a tak bychom měli k sobě přistupovat.

Kontaktní informace

HANEL OPTIK
Masarykovo náměstí 59
Chrudim
537 01
Česká republika
IČ:
DIČ
GPS: 49°57'11.775"N, 15°47'22.64"E