ON-LINE rezervace pro měření zraku a kontaktní čočky >

Kontaktní čočky

Již více než 50 let nám usnadňuje pohled na svět vynález českého akademika Otto Wichterleho - měkká kontaktní čočka.

Pomáhají nám pohodlně vidět jak v běžném životě, tak při sportu, v našich zálibách i při slavnostních příležitostech.

Aplikujeme všechny typy měkkých kontaktních čoček a jsme certifikovaní specialisté na aplikaci tórických a multifokálních kontaktních čoček.

Aplikace kontaktních čoček

Aplikace kontaktních čoček zahrnuje osobní pohovor a anamnézu celkovou i oční, následuje měření rohovky a vyšetření přední části oka. Změření aktuálních dioptrií, výběr vhodných kontaktních čoček podle všech změřených hodnot. První nasazení čoček provádí optometrista, po krátké adaptaci na pocit a vidění odchází klient na 30ti minutovou "procházku" ven, do běžného prostředí. Následuje kontrola vidění a usazení kontaktních čoček. Pokud je vše v pořádku, na řadě je vlastní nácvik nasazení a vyjmutí čoček a dále péče o čočky. Klient dostává kontaktní čočky domů na nácvik a zkoušení ve svém prostředí a za týden přichází na kontrolu.

Cena aplikace kontaktních čoček včetně následné kontroly je 690 Kč. Aplikace speciálních multifokálních čoček je 890 Kč.

 

Kontrola kontaktních čoček

Provádí se kontrola předního segmentu oka (kvalita slzného filmu, stav spojivek a rohovky) a při pocitu zhoršení zraku se provádí podrobné měření zraku a určení nových dioptrií pro kontaktní čočky. Na kontrolu je třeba přijít s nasazenými kontaktními čočkami minimálně 2 hodiny před kontrolou. Pokud však klient pociťuje sám zhoršené vidění a bude potřebovat úpravu dioptrií, je třeba přijít v dioptrických brýlích a kontaktní čočky vzít s sebou. Nejprve se provede podrobné měření zraku s určením nových dioptrií a následně se zkontrolouje přední segment oka s nasazenými kontaktními čočkami.

Doporučujeme pravidelné kontroly každých 6 měsíců, aby se předešlo jakýmkoliv obtížím spojeným s používáním kontaktních čoček a změn předního segmentu oka.

Cena kontroly se může lišit dle náročnosti vyšetření a pravidelnosti kontrol od 90 Kč až do 690 Kč

1. Jak začít s kontaktními čočkami

Prvním krokem je objednání do oční optiky s aplikačním střediskem pro kontaktní čočky. Nejlépe na doporučení přátel, kteří jsou se službami optiky spokojeni. OPTOMETRISTA - specialista na měření zraku a kontaktní čočky provede zájemce celou aplikací a podá veškeré informace pro správné a zdravé používáním kontakních čoček.

První aplikace kontaktních čoček spočívá v několika krocích. 

 1. První část zahrnuje osobní pohovor a anamnézu celkovou i oční, pak následuje měření rohovky a vyšetření předního segmentu oka. 
 2. Změření a  stanovení aktuálních dioptrií (refrakce) a přepočet naměřených hodnot na parametry vhodných kontaktníchKontaktní čočky - aplikace čoček. 
 3. První nasazení čoček provádí vždy optometrista a až po krátké adaptaci na pocit a nové vidění v čočkách odchází zákazník na minimálně 30 minut na procházku ven, do běžného prostředí. 
 4. Po návratu a subjektivním zhodnocením nových zážitků v běžném prostředí, vždy zkontrolujeme vidění a usazení kontaktní čočky v oku. Pokud je vše v pořádku a nic neměníme je na řadě vlastní nácvik nasazení a vyjmutí čoček z oka. 
 5. Až po správném a bezpečném zvládnutí manipulace a aplikace čoček můžeme přejít k péči o čočky a veškerému servisu. 
 6. Zákazník vždy dostává 1 pár (vícedenních) nebo 5 párů (jednodenních) kontaktních čoček domů na vyzkoušení ve svém prostředí a  při svých aktivitách. Ke zkušebním čočkám zdarma poskytujeme pouzdro a roztok. 
 7. Následná kontrola v nasazených čočkách nás ubezpečí o správné adaptaci oka na čočku. Pokud je kontrola v pořádku, kupuje si zákazník prodejní balení čoček na určité období. 

Na první aplikaci si naplánujte přibližně 2 hodiny. Při aplikaci speciálních kontaktních čoček i více.

2. Kontroly kontaktních čoček

Doporučujeme pravidelné kontroly u nositelů kontaktních čoček provádět každých 6 měsíců, aby se předešlo jakýmkoliv obtížím spojeným s používáním kontaktních čoček a změn předního segmentu oka. 

 

 1. Na kontrolu je třeba přijít s nasazenými kontaktními čočkami, a to nejméně 2 hodiny před kontrolou.Kontrola kontaktních čoček v HANEL Optik
 2. Pokud však nositel kontaktních čoček cítí, že má zhoršené vidění a není již ostrost pohodlná, doporučujeme přijít v dioptrických brýlích a kontaktní čočky přinést v pouzdře. Je tak umožněno ihned na kontrole udělat řádné přeměření a určit tak aktuální dioptrie.
 3. Pokud kontaktní čočky jsou nepohodlné, v oku dráží,  je náhlé zhoršení vidění nebo je oko zarudlé pak je nutné přijít v dioptrických brýlích a čočky mít s sebou v pouzdře.
 4. Vždy se kontroluje zraková ostrost a následně se provede kontrola předního segmentu oka s ohledem na používání kontakních čoček.

3. Užitečné rady

Alergie

 • sezónní alergie nebývá kontraindikací pro nošení kontaktních čoček
 • v rizikovém období se doporučuje používání jednodenních kontaktních čoček 

Sport

 • kontaktní čočky jsou velmi vhodné pro každý sport pouze při plavání je potřeba zábránit přístupu vody a to buď kvalitními plaveckými nebo potápěčskými brýlemi
 • nejvhodnější ovšem je při plavání používat pouze jednorázové kontaktní čočky
 • pokud dojde ke kontaktu s vodou, jednorázové kontaktní čočky se večer vyhazují, a tak se zabrání množení plísní, bakterií a prvoků na kontaktních čočkách získaných z vody.

LíčeníKontaktní čočky a líčení

 • při líčení je ideální ráno kontaktní čočky nasadit a poté se teprve nalíčit, aby nedocházelo k podráždění oka líčidli
 • odličování se provádí až po vyjmutí kontakních čoček, aby mnutím kosmetického tampónu při odličování nedošlo k porušení nebo silnému posunutí čoček

Kosmetika 

 • pro nositelky kontaktních čoček a citlivé oči u nás nabízíme širokou škálu kosmetických přípravků značek Bourjois,  Sebamed, Ryor a přírodní kosmetiky Kneipp a Kawar
 • výrobky jsou dermatologicky testovány pro citlivé oči a jejich okolí a pro nositele kontaktních čoček
 • v nabídce jsou odličovací přípravky, oční krémy, řasenky, tužky a stíny na oči, pleťové krémy a make-upy,...

Péče o oči

 • k většímu komfortu nošení kontaktních čoček nabízíme širokou škálu očních zvlhčovacích kapek
 • v nabídce jsou také gely na regeneraci rohovky a kapesníčky na správnou hygienu očí a očního okolí.

*************

Pokud si ceníte svého zraku a chcete užívat výhody nositelů kontaktních čoček, v žádném případě nevybírejte sami určitý typ kontaktních čoček, který Vás např. zaujme působivým popisem nebo Vám je „doporučí“ Váš znamý.

Velikost a citlivost očí každého z nás je velmi specifická a bez důkladného výběru a důsledné kontroly optometristou by mohlo dojít také k závažným problémům spojených právě se špatnou volbou typu kontakních čoček, nevhodně zvoleným roztokem pro péči o ně, přenášením a velmi nevhodnými hygienickými návyky.

Každý jsme vyjímečný a originální, a tak bychom měli k sobě přistupovat.

Kontaktní informace

HANEL OPTIK
Masarykovo náměstí 59
Chrudim
537 01
Česká republika
IČ:
DIČ
GPS: 49°57'11.775"N, 15°47'22.64"E