Zpomalení progrese krátkozrakosti u dětí

Přidáno: 18.04.2023

Řešení pro všechny děti s krátkozrakostí, protože každá dioptrie se počítá...

Zabraňme nárůstu dioptrií u dětí

Telefony, počítače nebo domácí úkoly – v dnešní době se děti soustředí hlavně na to, co mají přímo před sebou a často tráví méně času venku.

Důsledkem tohoto chování je, že se stále více u dětí objevuje krátkozrakost. Za poslední dvě desetiletí to byl jeden z důvodů, který vedl k velkému nárůstu krátkozrakosti a v současné době je více než třetina světové populace krátkozraká. Do roku 2050 se předpokládá, že bude krátkozrakých přibližně 50 % obyvatelstva, tedy 5 miliard lidí na celém světě.Progrese dětské krátkozrakosti

Druhým předpokladem vyššího výskytu krátkozrakosti jsou genetické aspekty. Pokud jsou krátkozrací oba rodiče, pravděpodobnost krátkozrakosti u dětí se zvyšuje až na 60 %. U krátkozrakých dětí je také zvýšené riziko očních chorob v dospělosti i s ohledem na stupeň myopie (krátkozrakosti). Vzhledem k tomu, že vysoká myopie v mladém věku může mít výrazný vliv na pozdější život, je zásadní co nejdříve progresi myopie zpomalit.

Proto společnost Rodenstock vyvinula řešení: nové brýlové čočky Rodenstock MyCon. Jsou navrženy tak, aby korigovaly krátkozrakost u dětí, zajišťovaly ostré vidění a zároveň působily proti jejímu nekontrolovatelnému růstu.

Rodenstock jako odborník na nejostřejší vidění chce vždy zajistit nejvyšší přesnost vidění - a to i pro děti. Proto byly vyvinuty nové brýlové čočky MyCon (odvozeno od Myopia Control) řešení, které specificky zpomaluje progresi myopie u dětí a může být použito pro všechny krátkozraké děti.

 

Vznik a progrese myopie

Myopie (krátkozrakost) většinou vzniká, když je oko příliš dlouhé. Běžné jednoohniskové čočky nejsou určeny ke zpomalení progrese myopie. Mohou ji korigovat a zlepšit vidění, ale přímá korekce myopie těmito čočkami promítá světlo do periferních oblastí za sítnicí.Zpomalení dětské krátkozrakosti To vede k tomu, že se u některých dětí oči přizpůsobí a nadměrně prodlouží, což myopii dále zvyšuje.

Rodenstock MyCon je navržen pro korekci myopie a zároveň zpomaluje růst očí, takže brání progresi krátkozrakosti. U čoček MyCon je světlo rozptýleno tak, že na periferii dopadá světlo před sítnici, nikoli za ni. Tím se zpomaluje růst délky oka. Proto jsou oblasti pro kontrolu progrese umístěny v periferiích čoček MyCon. Takto umístěné oblasti pro kontrolu myopie zpomalují její progresi, zachovávají ostrý přímý pohled a poskytují ostré vidění. To znamená, že děti vždy ostře vidí, kam právě zaostřují.

 

Fungující technologie

Při dokumentování účinku čoček určených ke zpomalení myopie je důležité zohlednit regionální rozdíly. Například v Asii trpí vysokou myopií více dětí. Pozitivní vliv těchto čoček na zpomalení myopie je zde tedy také mnohem výraznější.

Pětiletá nezávislá klinická studie zkoumající progresi myopie u skupiny evropských dětí ve věku 7 až 14 let ukázala, že účinnost brýlových čoček založených na principech Rodenstock MyCon může zpomalit progresi myopie až o 40 %.brýlové čočky MyCon pro zpomalení dětské krátkozrakosti

S brýlovými čočkami Rodenstock MyCon se staráme o zdravější budoucnost dětí díky zajištění ostrého vidění s kontrolou myopie.

Pro děti nošení brýlí často znamená omezení kvality života, protože je nosí nerady. Rodenstock nabízí brýlové čočky MyCon s různou formou ztenčení a s různými povrchovými úpravami. Všem krátkozrakým dětem mohou být brýlové čočky MyCon doporučeny, bez ohledu na velikost dioptrií.

 

 

Video o brýlových čočkách MyCon


Kontaktní informace

HANEL Optik s.r.o.

Masarykovo náměstí 59, 537 01 Chrudim (mapa)

+420 608 545 909

+420 469 623 439

info@haneloptik.cz

IČO: 17231213 | DIČ: CZ17231213

Otevírací doba:

Po - Pá: (9:00 - 17:00), Sobota: (9:00 - 11:00)

Váš prohlížeč (Internet Explorer) je zastaralý.

Již nevydává pro systém Windows žádné aktualizace. Stáhněte si jeden z těchto aktuálních, svobodných a vynikajících prohlížečů: